Датчани. Особливості поведінки

Датчани. Особливості поведінки
Мене звуть Валерія, в Данії я навчалася і проживала 3,5 року. Спеціально для шлюбного агентства Megalove я підготувала серію статей про особливості скандинавської культури. Я пишу для вас відкрито і інформативно.
Спостереження, якими я ділюся, рідко можна знайти в загальній інформації в Інтернеті. Ця тема точно буде вам корисною, оскільки у датчан є деякі особливості, які можуть вас здивувати, розвеселити або зворушити. А так ви будете підготовлені і спокійно зреагуєте на них.
Отже, те, що ви не прочитаєте про датчан, але до чого варто бути готовою:
- Вони дивно підтримують розмову. Поки ви будете говорити, вони будуть видавати дивний продовжений звук “ааауй”, що звучить якось так. Не панікуйте, цей звук показує їх максимальну зацікавленість у розмові. Це така собі “техніка активного слухання” по-датськи.
- Вони можуть притворитися, що не бачили вас, якщо не настроєні на розмову. Не приймайте це близько до серця, вони дуже комунікабельні і посмішливі люди, а ще дуже відповідальні. Вони це роблять перш за все для вас, боячись, що ви почнете щось розповідати, а вони не зможуть приділити вам достатньо часу. Вони будуть почуватися незручно і змушені пояснювати, куди і навіщо поспішають. Тому вирішують ситуацію просто: роблять вид, що вас не бачать.
- На першій зустрічі вони задають багатше прямі запитання особистого характеру. Перше і найпопулярніше запитання: “Де ти працюєш?”. Датчани є чесними, вони живуть відкрито і рідко щось приховують. Для них нормально знати людей, з якими вони спілкуються. Тому відповідайте чесно, задавайте запитання, у їхній культурі це є показником зацікавленості в людині.
- Якщо їм щось не сподобається, вони скажуть це прямо. Вони вважають, що чесність, вміння говорити – це найголовніше в стосунках. Вони говорять, якщо їм щось не подобається, з метою пояснити вам, а не образити, щоб ви прислухалися і зробили висновки. Не одразу звикаєш, але з часом розумієш, що це дуже зручне правило.
- Ви повинні доїсти до кінця всю їжу на своєму тарілці. Якщо на початку буде складно, уявіть собі, що ви в гостях у бабусі)). Але серйозно, ви часто самі кладете їжу на свою тарілку, тому беріть стільки, скільки реально зможете з’їсти. Їхня культура їжі обумовлена тим, що вони цінують кошти, витрачені на їжу. З часом це дуже дисциплінує, навчає розуміти свої реальні можливості, і потім ви ніколи не переїдаєте.
- На візитах потрібно приходити зі своєю стравою. Як я писала вище: вони дуже цінують час і кошти, витрачені на покупку та приготування їжі. Тому, якщо люди вирішили зібратися разом у когось вдома, то це нормально, якщо всі щось готують і приносять з собою. Результат: ніхто не втомлюється, господині приємно зустрічати гостей, а при цьому на столі є достатньо їжі для всіх присутніх.
- На загальних вечірках серед чоловіків і жінок готують чоловіки. Це нормальна практика. Перестаньте дивуватися, пропонувати свою допомогу, візьміть бокал вина або сидра і приємно проведіть час на диванчику з іншими жінками.
- Насправді їм все одно, як ви виглядаєте. Вони не судять по одязі, для них головне комфорт і простота. Вони слідкують за модою, стараються красиво одягатися на якісь заходи. Але навіть у такому випадку вони віддають перевагу простим, зручним, практичним речам. Їхнє ставлення до речей і зовнішнього вигляду дуже розслабляє. Ви віддихаєте з полегшенням, тому що тепер не потрібно витрачати багато часу і грошей на створення свого образу, достатньо кількох базових речей.
- Вони приймають себе і інших такими, які вони є, керуючись правилом, відомим їм з дитинства: всі мають право на помилку. Не бійтеся чогось не знати, щось сказати неправильно – ймовірно, датчанин просто посміється і підбадьорить вас.
- І наостанок: вони гумористично ставляться до свого клімату. У них навіть є жарт: “О, ви не пам’ятаєте, коли востаннє було сонце? Здається, це був травень, вівторок… минулого року”.
В цілому, ці особливості з часом стануть звичними. Ви зрозумієте, що вони обумовлені загальною концепцією життя датчана – жити в стані комфорту й гармонії. Вони, скоріше, спрощують життя, економлять час і допомагають будувати чесні та відкриті стосунки з людьми. Якщо ви проведете тривалий час у Скандинавії і повернетеся додому, ви, можливо, здивуєтесь, що уже й самі маєте ці “милі особливості”. Я впевнена, ви знайдете ще більше позитивних сторін у них і захочете використовувати їх у своєму житті!


